1K-Nano Koch Chemie - auto detailing, środki dla myjni samochodowych - 1 Lakiery samochodowe Debeer, Detailing Koch Chemie Środk
  • 1K-Nano Koch Chemie - auto detailing, środki dla myjni samochodowych - 1 Lakiery samochodowe Debeer, Detailing Koch Chemie Środk
  • 1K-Nano Koch Chemie - auto detailing, środki dla myjni samochodowych - 2 Lakiery samochodowe Debeer, Detailing Koch Chemie Środk
  • 1K-Nano Koch Chemie - auto detailing, środki dla myjni samochodowych - 3 Lakiery samochodowe Debeer, Detailing Koch Chemie Środk

1K-Nano

Nano zabezpieczenie lakieru

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)

Samosieciujące cząsteczki 1K-Nano łączą się na stałe z lakierem i tworzą w oparciu o innowacyjne składniki reaktywne gładką, odporną na chemikalia, promienie UV i ścieranie powierzchnię ochronną lakieru o wysokim połysku. Specjalne dodatki nadają lakierowi niezwykle głęboki połysk. Jednoetapowy proces sprawia, że czas pracy, w porównaniu do systemów dwuskładnikowych, jest znacznie krótszy. Lakier jest chroniony optymalnie i trwale przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego. Wyjątkowy efekt „easy to clean” zapewnia, że resztki owadów, ptasie odchody i inne przywierające substancje dają się znacznie łatwiej usunąć. Trwałość tej powłoki wynosi ok. 1 rok, ale przy pomocy regularnej pielęgnacji ręcznej szamponem NanoMagicShampoo (mycie ręczne) albo woskiem NanoMagic Twin Wax (myjnia) oraz zalecanej corocznej kontroli lakieru przez specjalistę, może być znacznie przedłużona!

Zalecane zastosowanie

A. Czyszczenie podstawowe

Przed procesem polerowania i zabezpieczeniem lakieru (np. za pomocą Green Star,nie używać szamponów do zabezpieczania lakieru) pojazdy wyczyścić wstępnie / umyć. W przypadku większych zanieczyszczeń, takich jak żywica drzew, rdza nalotowa, smoła itp. wyczyścić wstępnie za pomocą plasteliny czyszczącej, preparatu Teerwäsche itp.

B. Przygotowanie lakieru

1. Lakiery mocno i średnio zwietrzałe:
W zależności od stanu lakieru przeprowadzić korektę maszynowo pastą polerską Heavy Cut H8.02 lub H9.02. Pozostałości usunąć całkowicie profesjonalną ściereczką z mikrofibry (999241).

2. Lekko zniszczone lakiery lub poddane zabiegom opisanym w punkcie 1 (usuwanie hologramów):
nanieść maszynowo politurę Micro Cut M3.02 za pomocą szlifierki mimośrodowej z wymuszonym ruchem obrotowym (np. Makita BO6040) i gąbką antyhologramową koloru pomarańczowego (999256) (patrz informacja o produkcie Micro Cut M3.02). Pozostałości usunąć całkowicie profesjonalną ściereczką z mikrofibry (999241).

3. Lakiery nowe (bez hologramów i zarysowań) oraz poddane zabiegom opisanym punkcie 2:
Od tego momentu pracować w ochronnych rękawiczkach. Wszystkie powierzchnie przetrzeć wywierając lekki nacisk za pomocą czystej, nasączonej preparatem Silicon- & Wachsentferner (207005) profesjonalnej ściereczki z mikrofibry (999241) i bezpośrednio przed wyschnięciem przetrzeć dodatkowo drugą ręką za pomocą nowej, suchej profesjonalnej ściereczki z mikrofibry. Tylko w ten sposób całkowicie zostaną usunięte środki powierzchniowo-czynne, osuszacze i oleje zawarte w politurach itp. oraz uniknie się problemów z usieciowaniem się powłoki 1K-Nano. Uwaga: W przypadku wrażliwych lakierów niemetalicznych lub jednopowłokowych preparat Silicon- & Wachsentferner rozcieńczyć wodą w proporcji 1:4, aby uniknąć zmatowienia lub uszkodzenia powierzchni lakieru. Pozostałe smugi wypolerować nie wywierając nacisku za pomocą czystej ściereczki z mokrofibry. Teraz patrząc pod słońce lub kontrolując lakier za pomocą lampy sodowej powierzchnia lakieru nie powinna mieć zadrapań i hologramów. Po tym zabiegu nie wolno dotykać lakieru rękoma/palcami (niebezpieczeństwo zakłócenia procesu sieciowania, pracować w rękawicach). Powierzchnia jest teraz idealnie przygotowana do zabezpieczenia nano-powłoką.

 C. Zabezpieczenie lakieru

1. Przy aplikacji 1K-Nano przestrzegać zalecanej temperatury otoczenia 15-30°C. Produkt koniecznie nanosić i pozostawiać do utwardzenia w zamkniętym pomieszczeniu, nigdy na wolnym powietrzu.

2. Tuż przed użyciem mocno wstrząsnąć butlę aluminiową i przelać zawartość do dostarczonej butelki z tworzywa sztucznego (75 ml). Ta ilość z reguły wystarcza na samochód średniej wielkości. Przy zbyt małej ilości naniesionego preparatu pogarsza się jakość zabezpieczenia. Preparat musi być stosowany tylko na powierzchniach lakierowanych całkowicie utwardzonych (stosować się do podanych niżej wskazówek).

2. 1K-Nano nanosić należy w idealnych warunkach metodą maszynową (nanoszenie maszynowe zaleca się zwłaszcza dla lakierów jednowarstwowych i ciemnych niemetalicznych!) za pomocą polerki mimośrodowej bez wymuszonych obrotów przy użyciu powolnej prędkości oraz czarnej gąbki do wykończenia (999292). Drugim sposobem jest aplikacja ręczna przy pomocy gąbki miękkiej (999038), (max. 1 element: np. maska, drzwi, błotnik) przez ok. 2-3 minuty, stale dodając świeżego preparatu. W procesie polerowania wielokrotnie wykonywać ruchy po ściśle nakładających się na siebie pasmach, w celu zapewnienia usieciowania na całej powierzchni i uniknięcia powstawania plam (nierównomiernej głębokości koloru). Po upływie tych 2-3 minut zaprzestać nanoszenia świeżego preparatu i polerować aż do uzyskania spójnej warstwy bez powstających kropli.

3. Odczekać dalsze 2-3 minuty i ręcznie wypolerować całkowicie wysuszoną warstwę czystą profesjonalną ściereczką z mikrobibry na wysoki połysk.

4. Po trwającym ok. 1-2 godzin czasie reakcji preparat zostanie utwardzony i powstanie odporna na chemikalia i ścieranie warstwa ochronna na lakierze. Występujące ewentualnie smugi (nadmiar preparatu) 1K-Nano powstają podczas procesu reakcji i można je usunąć po czasie utwardzenia profesjonalną ściereczką z mikrofibry albo zostaną one usunięte przy pierwszym myciu pojazdu (najwcześniej po 3 dniach).

245001

Opis

Pojemność opakowania
250 ml (245001)
Termin ważności
12 miesięcy

Zobacz także