• Nowy
Ceramic Body Cb0.01 Koch Chemie - auto detailing, środki dla myjni samochodowych - 1 Lakiery samochodowe Debeer, Detailing Koch
  • Ceramic Body Cb0.01 Koch Chemie - auto detailing, środki dla myjni samochodowych - 1 Lakiery samochodowe Debeer, Detailing Koch

Ceramic Body Cb0.01

Powłoka ceramiczna do lakierowanych powierzchni pojazdu

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ceramic Body Cb0.01 to powłoka ceramiczna stosowana na lakierowanych powierzchniach karoserii w celu zapewnienia długotrwałej ochrony. W wyniku reakcji chemicznej bardzo cienka warstwa ochronna trwale wiąże się z powierzchnią. Ceramic Body Cb0.01 odznacza się bardzo dobrym efektem perlenia (efekt lotosu). Dzięki właściwościom ułatwiającym czyszczenie, zabezpieczoną powierzchnię można również delikatnie i łatwo czyścić ręcznie. Warstwa ochronna utrzymuje się nawet po zastosowaniu kwasowych i zasadowych środków czyszczących. Utwardzona powłoka ceramiczna znacznie dłużej chroni lakier przed wpływami otoczenia, takimi jak utlenianie, sól, kwasy i owady. Ceramic Body Cb0.01 znacznie przyczynia się do utrzymania lub zwiększenia wartości pojazdu.

Oczekiwana trwałość może wynosić ponad 36 miesięcy i możliwe jest nakładanie warstw (do dwóch warstw). Należy przestrzegać instrukcji mycia i pielęgnacji.

Dziedziny zastosowania

Lakierowane powierzchnie zewnętrzne samochodów, pojazdów użytkowych, motocykli, przyczep kempingowych, łodzi itp.

Zalecane zastosowanie

1. Przed polerowaniem i zabezpieczeniem należy dokładnie oczyścić lub umyć pojazd środkiem zasadowym (np. środkiem Green Star rozcieńczonym w proporcji 1:10, nie stosować szamponów woskujących). W przypadku większych zabrudzeń, takich jak żywica drzewna, nalot rdzy, smoła itp., należy wstępnie zastosować naszą glinkę Reinigungsknete rot lub blau, Teerwäsche A lub podobny produkt.

2. W zależności od stanu, mocno lub średnio spłowiałą powłokę lakierniczą należy przygotować za pomocą gruboziarnistej pasty polerskiej Heavy Cut, lub drobnoziarnistej pasty polerskiej Fine Cut. Dokładny sposób obróbki można znaleźć w informacjach o produkcie dla Heavy Cut i Fine Cut.

3. W przypadku lekko spłowiałych powłok lakierniczych i usuwania hologramów po polerowaniu za pomocą Heavy Cut lub Fine Cut wykonuje się obróbkę mechaniczną za pomocą pasty polerskiej Micro Cut o wysokim połysku przy użyciu polerki oscylacyjnej. Szczegółowe informacje można znaleźć w informacjach o produkcie Micro Cut.

4. Całkowicie usunąć pozostałości pasty polerskiej za pomocą ściereczki.

5. Delikatnie przetrzeć wszystkie powierzchnie czystą ściereczką nasączoną preparatem Silicon- & Wachsentferner lub Panel Preparation Spray i przetrzeć nową ściereczką bezpośrednio przed suszeniem. To jedyny sposób na całkowite usunięcie środków powierzchniowo czynnych, środków wspomagających suszenie, olejów zawartych w pastach polerskich itp. oraz uniknięcie problemów z przyczepnością Ceramic Body Cb0.01.
Uwaga: W przypadku wrażliwych lakierów jednowarstwowych Silicon- & Wachsentferner należy rozcieńczyć wodą w proporcji 1:4, najlepiej wodą destylowaną, aby uniknąć zmatowienia i uszkodzenia.

6. Przy odpowiednim oświetleniu powłoka lakiernicza powinna teraz wykazywać powierzchnię wolną od zarysowań i hologramów. Po tym etapie nie wolno dotykać lakieru dłońmi/palcami (ryzyko problemów z przyczepnością, należy używać rękawiczek).

Powierzchnia jest teraz doskonale przygotowana do aplikacji Ceramic Body Cb0.01.

7. Nanieść odpowiednią ilość Cb0.01 na Application Sponge i szybko rozprowadzić na lakierze, na kolejnych elementach. Ewentualnie w tym celu można również użyć bloczka i ściereczki aplikacyjnych.

Po aplikacji dwóch warstw ruchem krzyżowym widoczna będzie cienka, zwarta warstwa. Pozostawić produkt do odparowania, a następnie spolerować za pomocą ściereczki Coating Towel. Czas odparowania zależy od temperatury i wilgotności*. Im wyższa temperatura/wilgotność, tym krótszy będzie czas odparowania. Najpierw usunąć nadmiar, a następnie świeżą stroną ręcznika polerować okrężnymi ruchami, bez wywierania nacisku. Sprawdzić efekt przy odpowiednim oświetleniu, aby upewnić się, że nie ma w nim wystających punktów.

*Przykład aplikacji latem w Niemczech:
20°C / 68°F
wilgotność 43%
Czas odparowania 6 minut
Zużycie w zależności od wielkości pojazdu ok. 15-30 ml

Przed użyciem należy zapoznać się z ostrzeżeniami o zagrożeniach umieszczonymi na pojemniku lub opakowaniu zewnętrznym i podjąć odpowiednie środki ochronne.

Ceramic Body Cb0.01 reaguje z wilgocią. Może to powodować tworzenie się kryształków na krawędzi, gdy butelka jest otwarta. Jeśli kryształki znajdą się na ściereczce do aplikacji, powierzchnia zostanie zarysowana. W związku z tym kryształki należy zetrzeć szmatką przed nałożeniem produktu na ścierkę aplikacyjną.

W przypadku powłok dwuwarstwowych czas schnięcia po aplikacji pierwszej warstwy powinien wynosić około 30 minut, w zależności od temperatury i wilgotności.

Powłoka uzyskuje odporność na warunki atmosferyczne po upływie co najmniej 24 godzin. Pierwsze mycie pojazdu można przeprowadzić najwcześniej po dziewięciu dniach, ponieważ dopiero wtedy powłoka ceramiczna nabiera pełnego utwardzenia. Przy niskich temperaturach zewnętrznych (poniżej 15°C / 59°F) czas utwardzania jest dłuższy. Niemniej jednak w ciągu pierwszych dziewięciu dni ptasie odchody i owady należy jak najszybciej delikatnie usunąć. Po 24 godzinach zaleca się aplikację Spray Sealant S0.02 lub Hand Wax W0.01 w celu ochrony jeszcze nie w pełni utwardzonej powłoki ceramicznej.

Należy unikać środków czyszczących o wartościach pH poniżej 3 lub powyżej 12. Otwartą butelkę można przechowywać przez maksymalnie 6 miesięcy. Przed użyciem należy sprawdzić, czy w butelce nie doszło do krystalizacji.

Zaleca się mycie ręczne, aby możliwie najdłużej zachować wysoki połysk powłoki ceramicznej. Do czyszczenia zasadowego należy używać preparatu Green Star (rozcieńczenie 1:10). Do mycia neutralnego używać pianki Gentle Snow Foam. Aby usunąć zabrudzenia mineralne, zaleca się głębokie czyszczenie szamponem Reactivation Shampoo.

Profesjonalna pielęgnacja zachowuje właściwości powłoki ceramicznej i minimalizuje plamy z wody. Dlatego po umyciu pojazdu zaleca się stosowanie preparatu Hydro Foam Sealant S0.03 (rozcieńczenie 1:50 – 1:200) jako mokrego uszczelniacza lub Spray Sealant S0.02 jako powłoki wierzchniej.

Szczegółowe informacje o sposobie użycia znajdują się w informacjach o produkcie.

807001

Opis

Pojemność opakowania
30 ml (807001)

Zobacz także